Dva različita lica i minimalan poraz u Čitluku (2:1)

Nakon pobjede u gradskom derbiju nad Igmanom (2:1), FK Klis je danas gostovao u Čitluku. Ekipa Šefke Macića je poražena s 2:1, a glavni razlog za negativan rezultat bio je neobjašnjiv pad koji se desio u drugom poluvremenu.

Prvi su zaprijetili gosti. Igrala se druga minuta kada je Čilić oprobao udarac, ali je njegov pokušaj zaustavio danas odlični golman Kovačević. U 11. minuti bilježimo dalekometni pokušaj Islamovića iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo preko prečke. Terensku incijativu Klis je krunisao pogotkom u 24. minuti. U kaznenom prostoru nepropisno je zaustavljen Šimunović, a sudac, bez mnogo razmišljanja, pokazuje na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Kudra. Do kraja prvog dijela bilježimo po jedan pokušaj na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Sve u svemu, bilo je to jedno od najboljih gostujućih poluvremena naše ekipe u posljednjih nekoliko mjeseci.

Međutim, drugi dio donio je veliki pad u igri gostiju, što su domaći iskoristili na pravi način. Fudbaleri Brotnja zakospodarili su terenom te stigli do prvog pogotka u 55. minuti. Mikulić je “nanizao” nekoliko Klisovih fudbalera i poslao loptu iza Kovačevićevih leđa. Malo poslije toga, spomenuti Kovačević fantastičnom je intervencijom zaustavio udarac s bijele tačke, nakon što je prethodno u kaznenom prostoru rukom igrao E. Padalović. No, naši fudbaleri jednostavno nisu imali snage za bilo šta konkretnije u drugom dijelu. Smjenjivali su se napadi domaćih, a njihov pritisak urodio je plodom u 77. minuti susreta. U petercu se dobro snašao rezervista Šarac i pogodio za veliko slavlje domaćih. Međutim, bitno je istaknuti da se spomenuti igrač nalazio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji, što drugi pomoćnik Marko Zelenika, koji je danas imao nekoliko diskutabilnih odluka na štetu Klisa, nije vidio.

Po završetku susreta, gostujući fudbaleri bili su razočarani zbog novog gostujućeg posrtaja, ali i svjesni da se sada moraju okrenuti domaćem susretu protiv Stoca, koji će se igrati u nedjelju na stadionu “Seid Padalović”.