Sjajna predstava i nova gostujuća nesreća (3:1)

Iako se stekao dojam da je nadigrao domaće fudbalere, FK Klis je stadion Elić Luka napustio pognute glave. Domaći su slavili s 3:1 i stigli do treće pobjede u četvrtom kolu Druge lige FBiH – Jug.

Bez obzira na izostanak par važnih fudbalera, ekipa Šefke Macića sjajno je otvorila današnji susret. Igrala se četvrta minuta kada je odbijena lopta stigla do novajlije u početnom sastavu Amara Kovačevića, koji veoma dobro puca, ali njegov udarac s gol linije izbija jedan domaći fudbaler. Pet minuta kasnije uzvratile su Grude pokušajem iz slobodnjaka s velike udaljenosti, ali taj udarac nije ozbiljnije zabrinuo Dinu Kovačevića. Kazna za promašaj s otvaranja susreta stigla je u 14. minuti, kada je Mikulić Marko primio loptu na desnoj strani gostujuće odbrane i fantastičnim udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio za 1:0. Nakon primljenog pogotka, Klis je zakospodario terenom, držao loptu u svom posjedu, ali promjene rezultata nije bilo. Svoje udarce oprobali su kapiten Padalović, Šimunović, Kudra i Nezirić, ali se na odmor otišlo s rezultatom s minimalnom prednošću domaćih.

U drugom dijelu su fudbaleri našeg kluba još agresivnije krenuli na gol domaćih, a to se isplatilo već u 47. minuti, kada je Šimunović nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, a glavni sudac Marko Sesar pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator još jednom bio je Kudra, koji je danas postigao treći pogodak u novoj sezoni Druge lige FBiH – Jug. No, Mikulić Mario samo šest minuta kasnije koristi lošu reakciju štopera Klisa i golmana Kovačevića te pogađa za novo vodstvo domaćih (2:1). I pored novog rezultatskog deficita, Klis je nastavio pritiskati Grude, prisiljavajući ih na isključivo odbranu svog gola. No, kao i na brojnim ranijim gostujućim susretima, nedostajalo je sreće te Macićevi izabranici nisu uspjeli stići do novog poravnanja. U jeku napada gostiju, u 82. ninuti, nakon krive procjene našeg štopera Šehića, spomenuti Mikulić Mario i drugi put matira Kovačevića te postavlja konačnih 3:1.

Kao što smo naveli na početku, FK Klis je danas pružio veoma dobru partiju, nadigrao domaćine, ali ponovo su neshvatljive greške pojedinih aktera današnjeg susreta koštale naš klub gubitka bodova. U narednom kolu (nedjelja u 16:00 sati) u Buturović – Polju gostovat će NK Kamešnica, a u tom susretu domaći će se nalaziti pod imperativom pobjede, s obzirom na dva kiksa u posljednje dvije utakmice (domaći remi protiv Stoca i današnji poraz u Grudama).