Hat – trick Šimunovića u potopu Kupresa (6:1)

S obzirom na loš rezultatski učinak u posljednjim utakmicama, prva ekipa FK Klis danas je bila pod imperativom pobjede u susretu sedmog kola Druge lige FBiH – Jug protiv Kupresa. Iako s velikim pritiskom na leđima, izabranici Šefke Macića nisu dopustili još jedan kiks i goste su ispratili sa šest pogodaka u mreži.

Osim što je atmosfera u ekipi bila narušena, Macić je u ovom susretu imao problema s izostancima igrača. Naime, suspendovani su bili Islamović (crveni karton protiv Kamešnice) te Habibija i Idrizović (po tri žuta kartona), dok je Bitevija dobio nezgodan udarac u susretu protiv Turbine pa ni on nije bio u kombinacijama za susret. Zbog svega navedenog, u početnoj postavi našeg kluba nalazilo se pet igrača mlađih od 21 godine, a najvažnija je, svakako, promjena na golu, s obzirom da je danas među stativama stajao 17-godišnji Nedim Padalović.

FK Klis je od samog početka krenuo sa žestokim napadima na gostujući gol, želeći postići rani pogodak i odvesti susret u mirnije vode. Već u prvoj minuti svoj je udarac oprobao kapiten Padalović Adis, ali je njegov šut završio malo pored stative mladog Vukadina. Samo minutu kasnije Šimunović je probio po lijevoj strani i oštro centrirao, ali je njegov pokušaj, uz malo poteškoća, ukrotio gostujući golman. Gosti su priprijetili iz polukontre u trećoj minuti, ali mladi Padalović nije imao potrebe za intervencijom. Na sljedeće uzbuđenje čekalo se do 9. minute , kada je danas sjajni Šimunović ponovo pokušao. I ovaj put udarac je otišao pored gola.

U 17. minuti uslijedio je “hladan tuš” za domaće igrače i navijače. Domaći defanzivac Bakalović nepropisno je zaustavio jednog gostujućeg fudbalera, a Proleta pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Habibović. Ni primljeni pogodak u ranoj fazi susreta nije demoralisao domaće, koji nisu odustajali od svog napadačkog pristupa. To se isplatilo samo šest minuta kasnije, kada se Kudra izborio za najstrožiju kaznu, a zatim istu pretvorio u izjednačujući pogodak (1:1). U razmaku od 32. minute do pred kraj prvog dijela bilježimo pokušaje Šimunovića, Brkića i Kudre, ali se za promjenu rezultata pobrinuo Čukle par trenutaka pred odlazak na odmor. Nakon što je Vukadin odbio jedan pokušaj domaćih igrača, na odbijenu loptu natrčao je današnji “špic” i pogodio za veliko slavlje na stadionu “Seid Padalović” u Buturović – Polju. Na odmor se otišlo s rezultatom 2:1.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je “viktoriju” na gol Kupresa. Već u 48. minuti centaršut Šimunovića pogodio je prečku, a naš ofenzivac bio je precizniji dvije minute kasnije, kada se odlično snašao i pogodio za povećanje vodstva (3:1). Vrijeme je prolazilo, a redale su se prilike pred golom gostiju. Sljedeći pogodak viđen je u 69. minuti, a strijelac je ponovo bio Šimunović. Četiri minute kasnije, na centaršut Brkića nespretno reaguje Mustafica i šalje loptu iza leđa golmana svoje ekipe. Bilo je to 5:1. Do kraja susreta, osim velikog broja prilika koje su stvorili domaći igrači, vidjeli smo još jedan pogodak. Svoj treći gol u današnjem susretu, za prvi hat – trick Klisovog igrača u historiji kluba, postigao je Šimunović i tako na sjajan način zaključio utakmicu.

Osim domaćim fudbalerima, FK Klis se želi zahvaliti i navijačima koji su, bez obzira na jaku kišu, bodrili izabranike Šefke Macića u današnjem susretu. Naravno, posebno zahvala ide pripadnicima navijačke grupe Tigrovi, koji su još jednom bili 12. igrač FK Klis. U narednom kolu naš klub gostovat će Rami.