Islamović i Kudra donijeli veliku pobjedu nad Posušjem (2:1)

Nakon što su osvojili samo jedan bod u posljednja tri susreta, fudbaleri našeg kluba danas su pokazali karakter i veliku požrtvovanost te slavili protiv Posušja s 2:1. U listu strijelaca su se upisali Islamović i Kudra.

Domaći strateg ni u ovom susretu nije mogao računati na Biteviju, koji se još uvijek oporavlja od povrede koju je zadobio u utakmici protiv Turbine, dok je odsutan bio i defanzivac Bakalović. Može se reći da iznenađenja u početnom sastavu nije bilo te da je Macić na teren poslao najjaču ekipu koju trenutno ima na raspolaganju. Možda i zbog velikog pritiska koji su nosili na leđima, domaći fudbaleri u prvom poluvremenu nisu pružili partiju dovoljnu za osvajanje punog plijena.

FK Klis je stajao veoma loše, teško dolazio do izglednih prilika za postizanje pogotka, a prvih 45 minuta okarakterisale su i loše reakcije ofenzivnih igrača u dobrim pozicijama. S druge strane, Posušaci su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali 17-godišnji Padalović nije bio savladan. Izdvojit ćemo situaciju iz 30. minute. Nakon prodora po lijevoj strani, jedan gostujući fudbaler sjajno centrira loptu u peterec Klisa, ali se u izglednoj situaciji dobro ne snalazi Nikola Leko i veoma dobra prilika otišla je u nepovrat. U 36. minuti se istakao mladi golman Padalović, sjajno odbranivši udarac s oko 20 metara. Otprilike, to je bilo to što su nam ove dvije ekipe ponudile u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme donijelo je promjenu u pristupu domaćih fudbalera, koji su silovitije krenuli po vodeći pogodak. Do njega su stigli već u 48. minuti, kada Islamović koristi sjajnu asistenciju Čukleta i loptu, s nekoliko metara, posprema iza leđa Bešlića. Međutim, u 53. minuti Posušje vraća stvari na početak. Mandurić je, nakon centaršuta Ivana Jurišića, loptu fantastično poslao u suprotan ugao Padalovićevog gola. Potom je uslijedio period igre koji je u potpunosti pripao Macićevim izabranicima. U 66. minuti je Šimunović imao situaciju jedan na jedan s golmanom gostiju, ali je Bešlić lako ukrotio veoma loš udarac našeg ofenzivca. Već u sljedećoj minuti Šimunović je dobro “uhvatio” jedan opasan centaršut, ali je jedan gostujući defanzivac izbio loptu i očistio opasnost pred golom svoje ekipe. U 71. minuti odigrala se prava drama na ivici kaznenog prostora HŠK Posušje, ali su se gosti uspjeli odbraniti. U samo jednom napadu su svoje udarce oprobali Šimunović, Kudra i rezervista Hakalović, ali promjene rezultata nije bilo… sve dok sjajni Kudra nije uzeo stvar u svoje ruke. U 76. minuti je majstorskim udarcem pogodio iz slobodnjaka za erupciju oduševljenja domaćih igrača i navijača. Preostalih 15-ak minuta susreta proteklo je u laganoj incijativi gostiju, koji su pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka. Dobru priliku imali su u 83. minuti, kada mi je dosuđen slobodan udarac na oko 18 metara, ali je šut jednog njihovog igrača otišao preko gola.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, FK Klis, koji na svom kontu ima 14 osvojenih bodova, sada zauzima osmu poziciju na tabeli Druge lige FBiH – Jug. U narednom kolu naša ekipa gostovat će Troglavu 1918, nakon čega će uslijediti dvije uzastopne domaće utakmice – protiv Sloge GV/U i Neuma.

Veliku fotogaleriju s današnjeg susreta možete pogledati na našoj Facebook stranici (klikni OVDJE), a pogodak Kudre OVDJE.