Kudra, Bitevija i Šimunović srušili Slogu (3:0)

Nakon remija na gostovanju u Livnu (0:0), naš klub je danas zabilježio novi dobar rezultat. Ekipa Šefke Macića slavila je s 3:0 protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, a u listu strijelaca su se upisali Kudra, Bitevija i Šimunović.

Po prvi put nakon dugo vremena, domaći trener na raspolaganju je imao gotovo sve prvotimce, s obzirom da je nedostajao samo Nezirić, koji se žali na bol u preponama. U sastav su se, između ostalih, vratili oporavljeni Bitevija, kapiten Padalović A. te Bakalović, Čukle, Šimunović… S obzirom na to, današnji susret s tribina su posmatrali Kovačević A. i Zahirović.

Iako igra nije bila na razini, prvo poluvrijeme pripalo je ekipi Šefke Macića. Klis je od samog početka dao do znanja da danas razmišlja o samo jednom scenariju – osvajanju punog plijena. Prvi pokušaj domaćih bilježimo u četvrtoj minuti, kada je Brkić pokušao dalekometnim udarcem ugroziti gol gostiju. Nije bio precizan, s obzirom da je lopta otišla nekoliko metara pored stative. Samo minutu kasnije zaprijetio je i Kudra, čiji je udarac, uz male poteškoće, odbranio gostujući golman Kalem. Narednih 20-ak minuta proteklo je uglavnom u igri na sredini terena, ali je onda uslijedio period s mnogo uzbuđenja. Počelo je Šimunovićevim udarcem iz velike udaljenosti, koji je završio daleko od gola gostiju, a tri minute kasnije prvi put prijete i gosti. Jedan igrač je šutirao s ivice kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj završio oko pola metra pored stative. Otprilike je to period od nekoliko minuta u kojem je Klis stajao izuzetno loše pa su gosti propustili dobru priliku u 35. minuti, kada je Kovačević D. spasio svoju ekipu. Poslije ove šanse, izabranici Šefke Macića krenuli su odlučnije po vodeći pogodak, a bili su blizu u 39. minuti, kada je jedan gostujući fudbaler nespretno reagovao i poslao loptu prema svom kolu, ali je ona završilla na prečki, te u 43. minuti, kada je udarac Islamovića iz slobodnjaka u korner izbio Kalem. Ponovo je loptu uzeo Islamović, a njegov nabačaj koristi Kudra, no puca malo preko gola.

I kada se činilo da će prvi dio susreta završiti “ništa – ništa”, stvar u svoje ruke još jednom preuzima sjajni Kudra. Majstorski pogodivši iz slobodnjaka iz poprilično velike udaljenosti, uveo je današnju utakmicu u mirnije vode. Neposredno nakon njegovog pogotka i velikog slavlja, sudac je odsvirao kraj prvog poluvremena.

Na samom početku drugog dijela u igru je, umjesto Miljevića, ušao oporavljeni Bitevija. Bio je ovo njegov prvi nastup nakon što se povrijedio u utakmici protiv Turbine, igranoj prije mjesec i pol. Na prvu uzbuđenje čekalo se do 52. minute, kada je šut Islamovića iz slobodnog udaraca završio preko gola. Pet minuta kasnije na scenu stupa Bitevija, koji koristi nesporazum jednog gostujućeg defanzivca i golmana te loptu posprema u praznu mrežu. Bilo je 2:0 za Klis. Sloga je do smanjenja rezultata mogla u 60. minuti, ali nisu bili precizni, i otprilike je to sve što su uspjeli uraditi u drugom poluvremenu. Do samog kraja susreta FK Klis je držao incijativu, iz koje se izrodilo nekoliko konkretnih šansi. Jednu od njih iskoristio je Šimunović u 79. minuti, nakon što ga je sjajno proigrao Bitevija, postavivši konačnih 3:0.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Klis se popeo na sedmu poziciju Druge lige FBiH – Jug, a u narednom, 14., kolu naš klub će dočekati HNK Neum. Bit će to oproštaj od domaćih navijača kada je jesenji dio prvenstva u pitanju. Spomenuti susret bit će igran u nedjelju od 13:30 sati.