Idrizović donio pobjedu u oproštaju od domaćih navijača (2:1)

Po lijepom i sunčanom vremenu odigrana je današnja utakmica 14. kola Druge lige FBiH – Jug između FK Klis i HNK Neum. Iako nešto teže od očekivanog, domaći fudbaleri su slavili pobjedu i na najljepši način zaključili domaće nastupe kada je 2015. godina u pitanju.

S obzirom da još uvijek nije spreman za svih 90 minuta, Bitevija je susret počeo na klupi za rezerve, baš kao i kapiten Adis Padalović. Bez obzira na to, ekipa Šefke Macića fantastično je otvorila utakmicu i stigla do prednosti već iz prvog napada. Šimunović je odigrao za Kudru, koji prolazi po lijevoj strani i upošljava Idrizovića. S oko deset metara 22-godišnji veznjak odličnim je udarcem savladao gostujućeg golmana. Bio je to jedan od najbrže postignutih pogodaka u historiji našeg kluba, s obzirom da smo do njega stigli već u prvoj minuti, ili tačnije, kako nam je rekao glavni sudac današnjeg susreta Jure Delić, u 30. sekundi.

Nakon furioznog početka, uslijedio je nešto mirniji period igre. Iskoristivši opuštenost domaćih fudbalera, Neum je nametnuo svoj ritam i težište igre prenio na polovinu našeg kluba, ali gosti iz te terenske incijative nisu uspijevali stvoriti neke konkretne prilike. U 25. minuti je Bakalović imao veoma dobru priliku da susret odvede u mirnije vode, ali je njegov pokušaj zaustavio gostujući golman Krešić. Igrala se 29. minuta kada je Islamović dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi spomenutog Krešića, ali je njegov udarac otišao preko gola. Neumljani su do izjednačenja stigli u 31. minuti, kada je Šutalo, nakon što se oslobodio domaćeg štopera Šehića, savladao Kovačevića. Do kraja prvog dijela, uz nekoliko polušansi gostiju, bilježimo dobar pokušaj glavom u režiji Brkića, ali promjene rezultata nije bilo pa se na odmor otišlo s 1:1. Spomenimo i da se u 44. minuti desio jedan od prelomnih trenutaka, s obzirom da je Matić, zbog konstatnog vrijeđanja sudačke trojke, zaradio direktan crveni karton.

Rezultat 1:1 svakako nije mogao zadovoljiti domaće igrača i trenera, a na samom početku drugog poluvremena u igru je ušao Bitevija. Iako bez izrazitih šansi, FK Klis je počeo “pritiskati” Neumljane, a to se isplatilo u 61. minuti. Nakon centaršuta iz kornera, u kaznenom prostoru Neuma najbolje se snalazi Idrizović i postiže svoj drugi današnji pogodak. Do kraja susreta bilježimo po nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao pa je Klis stigao do nova tri boda i zadržao sedmu poziciju na tabeli Druge lige FBiH – Jug.

U narednom, 15., ujedno i posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, FK Klis će gostovati Blagaju, nakon čega će uslijediti višemjesečna pauza u našoj ligi.