Husrep donio slavlje protiv Gruda (1:0)

Nošeni fantastičnom podrškom s tribine stadiona “Seid Padalović”, igrači FK Klis danas su slavili minimalnu pobjedu nad petoplasiranim Grudama (1:0). Iako su dominirali najvećim dijelom susreta i stvarali šanse pred gostujućim golom, na prvi, a, ispostavilo se, i odlučujući, pogodak čekalo se do 71. minute, kada je pogodio Husrep.

S obzirom na dva uvodna remija (protiv Igmana i Brotnja) i poraz u Stocu (2:1), naši prvotimci su u današnji susret ušli pod velikim imperativom pobjede. Na taj su se način i postavili na terenu te smo, najvećim dijelom susreta, gledali dominaciju izabranika Šefke Macića. Na prvi ozbiljniji pokušaj čekalo se do šeste minute, kada je Čukle iz slobodnjaka šutirao pored gola, a u osmoj minuti su priprijetili i gosti, udarcem s oko 25 metara, koji je završio par metara pored Vračinog gola. Općenito, to je bio jedan od rijetkih pokušaja Gruđana, koji su u Buturović – Polje došli s jasnom namjerom da stignu do jednog boda. U prilog tome govori i podatak da nisu imali niti jedan ozbiljniji pokušaj u okvir gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Kudra, koji je glavom, nakon ubačaja s desne strane, šutirao malo pored stative gostujućeg golmana Bracića. Do kraja prvog dijela Klis je držao loptu u svojim nogama i gospodario terenom, ali pravih, konkretnih šansi nije bilo. Može se izdvojiti pokušaj Čukleta, ali se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Svjesni da jednostavno ne smiju dopustiti “prosipanje” još dva boda, domaći su u nastavku zaigrali još ofenzivnije i odlučnije krenuli na gol protivnika, a dosta živosti u igru unio je Islamović, koji je zamijenio Habibiju na samom početku drugog poluvremena. Na prvu izglednu šansu čekalo se do 50. minute, ali je Šimunović bio neprecizan. U 63. minuti se odigrala prava drama pred golom gostiju. Prvo je Islamović pokušao iz slobodnjaka, ali je njegov pokušaj odbio danas veoma rasploženi gostujući golman. 20-ak sekundi kasnije u fantastičnoj prilici se našao Čukle, ali je šutirao preko gola te je još jedna velika prilika otišla u nepovrat.

Konačno, u 71. minuti, nakon što je prethodno upropastio gotovo čistu situaciju, pokušavajući asistirati Čukletu, Husrep se odlično snalazi u kaznenom prostoru Gruda i pogađa za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Još jednu odličnu asistenciju ubilježio je Kudra. Gosti nisu smogli snage da do kraja susreta odlučnije krenu po poravnanje rezultata, a vrijedna spomena je samo Čukletova prilika iz 82. minute, kada je naš ofenzivac još jednom bio neprecizan.

Trenutno FK Klis ima 23 osvojena boda i nalazi se na 11. poziciji Druge lige FBiH – Jug, i u veoma dobroj poziciji da izbori opstanak u ovom rangu takmičenja. Zahvaljujemo se navijačima na sjajnoj podršci, a u sljedećem kolu naš klub gostovat će u Kamešnici, koja je u jesenjem dijelu prvenstva slavila u Buturović – Polju s 1:2.