Bod s gostovanja u Podhumu (0:0)

Nakon što je slavio na domaćem terenu protiv Gruda (1:0), FK Klis je svoju mrežu sačuvao i u jučerašnjem gostovanju u Podhumu, kod Kamešnice, te se u Buturović – Polje vratio s izuzetno vrijednim bodom.

Ovaj susret 20. kola Druge lige FBiH – Jug nije ponudio mnogo uzbuđenja i dobrih poteza, s obzirom da smo vidjeli tek par pravih prilika. Prvi ozbiljniji pokušaj bilježimo u devetoj minuti, kada je Šimunović pokušao iz velike udaljenosti, ali njegov udarac zaustavlja domaći golman Miočević. Pet minuta kasnije priprijetila je i Kamešnica, udarcem s ivice kaznenog prostora, koji nije ozbiljnije zabrinuo mladog Vraču.

Potom se igralo uglavnom na sredini terena, a vrijedno je spomenuti pokušaj Šimunovića direktno iz kornera u 24. minuti, kada je lopta završila malo iznad prečke domaćeg gola. 10-ak minuta kasnije domaći su stvorili najveću šansu na današnjem susretu. Jedan domaći fudbaler je oprobao udarac iz slobodnjaka s udaljenosti od oko 18 metara, ali je Vrače bio na visini zadatka. Do odlaska na odmor još su svoje udarce oprobali Šimunović i Čukle, ali promjene rezultata nije bilo.

Drugi dio današnjeg susreta bio je još manje sadržajan, a obilježila ga je šansa u kojoj se našao Kudra, kada ga je fantastično proigrao Bitevija. 35-godišnji veznjak je došao u jedan na jedan situaciju s domaćim golmanom, ali se nije najbolje snašao i u nepovrat je otišla najbolja Klisova prilika. Niti jedna ekipa nije uspjela stvoriti još prilika i stići do eventualnog pogotka pa je susret završen s nepopularnih 0:0.

FK Klis se zahvaljuje domaćim igračima, navijačima i članovima Uprave na izuzetno korektnom ponašanju prije, za vrijeme i poslije utakmice te im želi sreću u nastavku takmičenja. Što se tiče našeg kluba, u nedjelju će, u “komšijskom” derbiju, u Buturović – Polju gostovati jablanička Turbina te već sada pozivamo sve svoje navijače da podrže izabranike Šefke Macića u predstojećem susretu.