Prva pobjeda nad Turbinom u historiji (3:1)

Nakon gostujućeg remija protiv Kamešnice, danas je FK Klis u okviru 21. kola Druge lige FBiH – Jug savladao FK Turbina iz Jablanice rezultatom 3:1. Lokalni derbi privukao je oko 200 ljubitelja fudbala  na stadion “Seid Padalović”, koji su tokom cijele utakmice bili vjetar u leđa domaćim igračima.

Klis je poveo već u 9. minuti. Nedim Kudra je izašao sam na golmana Amara Husrepa, koji brani njegov udarac. U nastavku akcije, upravo Kudra pogađa nakon ubačaja iz kornera. Nakon vodećeg gola, Klis je ponovo zaprijetio preko Kudre, a zatim preko Bitevije. Turbina dolazi do izjednačenja u 22. minuti golom Harisa Zukića nakon kornera. Radost gostiju kratko je trajala – Elmedin Padalović u 24. minuti vraća prednost domaćinu, također golom nakon kornera. Udarce su oprobali Bern Šimunović i Nedim Kudra, ali bez uspjeha. U nadoknadi prvog poluvremena, u prilici je Ajdin Đelmo nakon greške Elvedina Šehića, ali se spetljao pred golom i prilika je otišla u nepovrat.

U drugom dijelu vidjeli smo nešto manje uzbuđenja. Klis je zaprijetio preko Bitevije i Šimunovića, a Turbina preko Bešića. U 61. i 64. minuti gostujući golman Husrep sjajno brani dva dalekometna šuta Nedima Kudre. Bitevija u 75. minuti izlazi sam na golmana, ali ga ne uspijeva savladati. Dženan Hubana je zaprijetio iz slobodnog udarca u 81. minuti. Rezervista domaćih Halid Bakalović pokušao je dvaput, ali oba udarca su otišla pored gola. Kada se očekivalo da će utakmica završiti rezultatom 2:1, jedan od odbrambenih igrača gostiju ruši Biteviju. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Aldin Husrep, bivši igrač Turbine.

Nakon ove pobjede, FK Klis se popeo na 10. poziciju i sada ima 27 bodova. U sljedećem kolu naša ekipa gostuje Kupresu.