Veliki preokret za potop Rame (4:2)

U okviru 23. kola Druge lige FBiH – Jug, FK Klis je, po kišnom vremenu, savladao HNK Rama rezultatom 4:2. Iako su gosti imali dva gola prednosti, naš tim je pokazao karakter i do kraja uspio napraviti veliki preokret.

Već u 2. minuti bilježimo prvu priliku za naš tim. Bitevija je šutao, loptu je glavom zahvatio Šimunović i poslao je tik iznad prečke. Pokušao je Kudra u 7. minuti, ali je gostujući golman Matej Perković bio siguran. U 12. minuti hladan tuš za stotinjak domaćih navijača. Loptu je izgubio Makan, a Hrvoje Šimunović sjajnim udarcem pogađa za prednost Rame. Isti igrač je udvostručio prednost gostiju u 20. minuti. Tek nakon drugog primljenog gola, igrači Klisa su se probudili i počeli prijetiti. Bern Šimunović i Ajdin Islamović su pokušali, ali brani Perković. Aldin Husrep je u 32. minuti pokušao sa vrha šesnaesterca, ali lopta ide pored gola. Odličnu priliku propustio je Elvedin Šehić u 41. minuti, kada se ispriječila stativa. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Elmedin Padalović smanjuje prednost gostiju za nešto mirniji odlazak na pauzu.

Klis je odlično ušao u drugo poluvrijeme. Šimunović je iskoristio centaršut Almira Čukleta i pogodio glavom za izjednačenje. Isti igrač je u 59. minuti pogodio stativu. Klis dolazi do potpunog preokreta u 63. minuti. Bitevija je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Drago Tabak je dosudio jedanaesterac. Siguran sa bijele tačke bio je najbolji strijelac ekipe Nedim Kudra. Islamović je imao dva pokušaja, ali bez uspjeha. U 78. minuti odličnu priliku je imao Čukle, kada je izašao sam na golmana Perkovića, koji je uspio zaustaviti njegov prodor. Lijepu akciju smo vidjeli nekoliko minuta kasnije. Halid Bakalović je ubacio, Čukle je ostavio loptu za Husrepa, čiji šut odlazi visoko preko gola. Kudra je šutao u 84. minuti, golman je odbranio, a odbijenu loptu Bakalović šalje preko gola. U posljednjoj minuti vidjeli smo najljepši trenutak utakmice. Kudra je majstorski pogodio iz slobodnog udarca za 4:2 i veliko slavlje na stadionu “Seid Padalović”.

Ovim trijumfom, FK Klis se popeo na 10. mjesto i dodatno udaljio od opasne zone. U sljedećem kolu naš tim ide na teško gostovanje u Tomislavgrad.

Autor: Seid Miljević