Potop Šujice u Buturović – Polju (9:0)

Nakon debakla u Tomislavgradu, FK Klis je danas imao popravni ispit protiv Šujice u okviru 25. kola Druge lige FBiH – Jug. Naš tim je ostvario najubjedljiviju pobjedu u historiji, isprativši goste s devet golova u mreži.

Klis je poveo već u 10. minuti. U kaznenom prostoru Šujice oboren je Bern Šimunović, a penal je iskoristio Nedim Kudra. Tom prilikom igrač gostiju, Hrvoje Pašalić dobio je crveni karton i već tada se moglo naslutiti u kojem pravcu će utakmica ići. Adi Makan je u 15. minuti šutao preko gola nakon kornera. Prednost je povećao Samir Bitevija u 18. minuti. Već u 23. minuti Almir Čukle koristi asistenciju Kudre i matira Ivana Brzovića za 3:0. Agoniju Šujičana nastavio je Aldin Husrep golom u 33. minuti. Jedinu priliku gosti su imali u 37. minuti. Bariša Pašalić izašao je sam na Seada Vraču, koji ga zaustavlja. Već u sljedećem napadu, Bitevija postiže svoj drugi gol, za 5:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. Do pauze su prilike imali Elvedin Šehić, Nedim Kudra i Bern Šimunović, ali rezultat se nije mijenjao.

U 52. minuti Kudra postiže prelijep pogodak glavom. Ušlo se u malo mirnije razdoblje utakmice, gdje bilježimo prilike Čukleta, Šimunovića i Padalovića. Almir Čukle postiže svoj drugi gol u 70. minuti glavom, kada je bio zaboravljen od gostujuće odbrane. Rezervista Mirsad Miljević prodire u kazneni prostor, ubacuje za Biteviju, kojem nije bilo teško loptu ubaciti u mrežu, kompletirajući hat-trick. Miljević je imao dvije sjajne prilike, ali je bio nesiguran u završnici. U 89. minuti dosuđen je i drugi penal, kojeg je na atraktivan način iskoristio Šimunović.

Nakon najubjedljivije pobjede u historiji, FK Klis je došao na 9. mjesto i sada ima 33 boda. U sljedećem kolu naša ekipa ide na gostovanje kod Posušja.

Autor: Seid Miljević