Ostvarena najubjedljivija pobjeda u historiji

Jučer je FK Klis savladao NK Šujica s ubjedljivih 9:0 te je na taj način ova generacija fudbalera ispisala još jednu stranicu klupske historije, s obzirom da je to najubjedljivija pobjeda u historiji našeg kluba.

Kada je, u 11. minuti utakmice, u kaznenom prostoru gostiju nepropisno zaustavljen Šimunović, a Pašalić zaradio direktan crveni karton, moglo se naslutiti da ćemo prisustvovati “jednosmjernom” susretu. Još je jednom siguran realizator najstrožije kazne bio iskusni Kudra, a potom su se u listu strijelaca upisivali Bitevija (18’ 37’ 80’), Čukle (23’ 70’), Šimunović (89’ – penal) te još jednom spomenuti Kudra (52’). Pored devet postignutih pogodaka, FK Klis je stvorio još veliki broj izglednih prilika, a bitno je istaknuti da su na poluvremenu zamijenjeni Makan i Husrep, a u igru su ušli naši omladinci Bakalović i Miljević. U 57. minuti je igru napustio Kudra, a ušao 18-godišnji Kozić, kojem je ovo bio drugi nastup u dosadašnjem dijelu sezone.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, FK Klis je došao do 9. pozicije Druge lige FBiH – Jug, iako su svi djelatnici Kluba složni u ocjeni da to nije maksimalan domet ove ekipe, koju su tokom tekuće sezone pratili brojni pehovi.

Do jučer je najubjedljviji trijumf bio nad HNK Brotnjo Čitluk, nekadašnjim članom Premijer lige BiH, kada je Klis slavio sa 6:0. Spomenuti susret igran je 17. maja 2015. godine, a zanimljivo je da se čak šest igrača upisalo u strijelce u toj utakmici – Mehić, Bitevija, Šimunović, Zahirović, Habibija i Demirović.

Još jedna izuzetno ubjedljiva pobjeda ubilježena je u prvom dijelu tekuće sezone, kada su gosti iz Kupresa Buturović – Polje napustili sa šest pogodaka u svojoj mreži (6:1). Nakon serije loših rezultata, Klis je u spomenuti susret ušao pod imperativom pobjede, no nije dobro krenulo za ekipu Šefke Macića. Bakalović je skrivio najstrožiju kaznu, a vodstvo gostima donio je Habibović. Međutim, domaći igrači su pokazali karakter i kvalitet te postigli čak šest golova do kraja susreta. Tada su pogađali Kudra, Čukle, Šimunović (x3) i Mustafica (autogol).

Na kraju ćemo spomenuti da je Samir Bitevija, najvažniji igrači u historiji našeg kluba, jučer postigao prvi hat – trick u dresu FK Klis. Prethodno je Šimunović, u spomenutoj pobjedi nad Kupresom, postao prvi igrač koji je postigao tri pogotka na jednoj utakmici za Klis.