Kao vino: Kudra najbolji strijelac prvenstva

Poslije pet odigranih kola Druge lige FBiH – Jug na vrhu liste strijelaca izdvojio se iskusni Nedim Kudra, koji je protivničke mreže tresao ukupno sedam puta u dosadašnjem dijelu ligaške sezone.

Nakon što nije ubilježio nastup u prvom kolu, s obzirom da NK Sloga Ljubuški nije doputovao na utakmicu u Buturović – Polje, zbog čega je susret registrovan službenim rezulzatom u korist našeg kluba (3:0), 35-godišnji veznjak prvi gol postigao je na gostovanju u Grudama. Tada je Kudra pogodio u 43. minuti susreta te “načeo” mrežu domaćih, koji su do kraja primili još dva pogotka. Potom je uslijedila ubjedljiva domaća pobjeda nad Cimom (8:0), kada je Kudra pogađao dva puta. U listu strijelaca se upisao i na teškom gostovanju na Kupresu, pogodivši u prvoj minuti nadoknade izgubljenog vremena drugog poluvremena, postavivši konačnih 0:2.

Konačno, jučer se Nedim još jednom upisao u historiju FK Klis, s obzirom da je postao tek treći igrač našeg kluba koji je postigao hat – trick u zvaničnoj utakmici, poslije Šimunovića (x2) i Bitevije.

Dakle, popularni Nino na svom kontu ima sedam postignutih pogodaka, a slijede Jure Glavina (HŠK Posušje), Alen Jusufbašić (HNK Sloga GV/U), Boško Peraica (NK Troglav 1918) i naš Bern Šimunović, koji su postigli po pet pogodaka. Po četiri puta su se u listu strijelaca upisali Amel Bajrić (FK Igman), Matej Skoko (HNK Brotnjo), Ante – Dario Stipić (HŠK Posušje) i Mateo Velić (NK Troglav 1918).

Kudrin učinak u dosadašnjem dijelu ligaške sezone:
1. kolo: FK Klis – NK Sloga Ljubuški 3:0 (p.f.);
2. kolo: HNK Grude – FK Klis 0:3 (jedan pogodak);
3. kolo: FK Klis – NK Cim 8:0 (dva pogotka);
4. kolo: HNK Kupres – FK Klis 0:2 (jedan pogodak);
5. kolo: FK Klis – NK Troglav 1918 4:1 (tri pogotka).

Kudra je prošlu sezonu završio s 15 postignutih  golova u Drugoj ligi FBiH – Jug te zauzeo peto mjesto liste najboljih strijelaca.

U okviru 6. Kola Druge lige FBiH – Jug FK Klis će gostovati Posušju, koje je jedna od najboljih ekipa i glavni kandidat za plasman u Prvu ligu FBiH. Susret će se igrati 24. septembra tekuće godine (subota) s početkom u 15:30 sati.