FK Klis ostvario plasman u polufinale Kupa HNK

FK Klis je ostvario pobjedu u prvoj službenoj utakmici ove sezone. U današnjem susretu četvrtfinala Kupa NS HNK/Ž naš klub je savladao jablaničku Turbinu rezultatom 2:1.

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu. Već nakon šest minuta igra zatresla se mreža našeg tima, ali gol je poništen zbog ofsajda. Klis je poveo u 10. minuti sjajnim golom Makana. Nakon tog gola, domaći preuzimaju potpunu inicijativu. Prijete Šimunović i Čukle, ali njihovi udarci odlaze pored gola. Lijepu akciju su odigrali Bitevija, Zahirović i Šimunović, ali na pravom mjestu je golman Keskin. Odličnu priliku propušta Šimunović nakon dodavanja Čukleta. Klis je udvostručio prednost u 22. minuti, Šimunović upošljava Zahirovića, koji bilježi svoj prvijenac. U 35. minuti Bešić šuta visoko preko gola iz jednog od rijetkih ozbiljnijih napada Turbine.

U drugom poluvremenu vidjeli smo neshvatljiv pad u igri našeg tima. Šćuk je šutao preko gola sa dvadesetak metara. Na drugoj strani, Islamović silovito šuta iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo pored gola. Gosti su smanjili zaostatak u 65. minuti. Iz slobodnog udarca sjajno pogađa Bešo. Nakon gola, igrači Turbine ubacuju u brzinu više pokušavajući da izjednače, propustivši nekoliko dobrih prilika. Klis je zaprijetio nakon dvaju vezanih kornera preko Hakalovića i Bakalovića. Posljednju priliku za izjednačenje propušta Bešić u nadoknadi utakmice. Nakon slobodnog udarca, šutirao je glavom pored gola.

Današnjom pobjedom, FK Klis se plasirao u polufinale Kupa HNK, gdje će odmjeriti snage sa FK Igman iz Konjica. Polufinale se igra u srijedu u 17:30 na Gradskom stadionu u Konjicu.

Autor: Seid Miljević