Igman slavio u gradskom derbiju (1:2)

U okviru 8. kola Druge lige FBiH – Jug odigran je sedmi prvenstveni derbi između FK Klis i FK Igman. Uspješniji su bili gosti iz Konjica koji su slavili rezultatom 1:2 i time nanijeli našem timu drugi uzastopni poraz.

Susret je počeo slobodnim udarcem Šabanovića u 2. minuti. Nesiguran je bio domaći golman Kovačević, ali nije bilo opasnosti. Na drugoj strani je udarac isprobao Kudra, ali lopta je otišla visoko preko gola. Priliku je u 17. minuti imao Čukle, čiji šut također odlazi preko gola. Igman je poveo u 21. minuti, kada je brzu akciju realizovao je Pajić. Nismo dugo čekali na izjednačenje, samo tri minute kasnije Šimunović postiže sjajan pogodak u suprotne rašlje za veliku radost domaćih navijača. Ovih nekoliko uzbudljivih minuta upotpunila je prečka Šabanovića iz slobodnog udarca na drugoj strani. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jednu priliku za Igman, ali šut jednog od gostujućih igrača odlazi preko gola.

U uvodnom dijelu drugog poluvremena nije bilo puno uzbuđenja. Prvu priliku imao je Igman u 60. minuti. Lopta je iznenada došla do Bajrića, koji se ne snalazi najbolje i šuta pored gola. U 67. minuti Padalović, po mišljenju sudije Primorca, igra rukom u kaznenom prostoru. Siguran izvođač penala bio je Bajrić za novu prednost Igmana. Nakon primljenog gola, Klis pokušava doći do izjednačenja, što je Igmanu otvorilo prostor za kontranapade. Iz tih kontranapada gosti stvaraju dvije dobre prilike, ali Gagula i Košpo nisu uspjeli postići pogodak. Prilici u kojoj se našao Košpo prethodio je faul Padalovića koji je dobio drugi žuti karton. S igračem manje, igrači Klisa su pokušavali da dođu u priliku dugim loptama, što nije donijelo rezultat. U 80. minuti Makan je izgubio loptu kao posljednji igrač odbrane, gosti su bili u prilici, ali je Kovačević ubilježio dvije sjajne odbrane i spasio svoj tim od ubjedljivijeg poraza. U nadoknadi utakmice vidjeli smo još jedan kontranapad Igmana, ali Kovačević brani pokušaj Sultanića.

Nakon uvodnih šest pobjeda, Klis je doživio dva uzastopna poraza od Posušja i Igmana. Naš tim se sada nalazi na petom mjestu sa 15 bodova, uz utakmicu manje u odnosu na vodeće timove. U sljedećem kolu Klis će ugostiti HNK Rama.